• Materská škola Mládeže 5

Naša materská škola na Ul. mládeže 5, v Poprade,

je štvortriedna MŠ, s názvami tried podľa chrobáčikov (Lienka, Motýlik, Mravček, Včielka).

MŠ má vypracovaný svoj vlastný vzdelávací program ,,Objavuj a chráň s rozprávkou“ (na základe štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v MŠ). V rámci neho nás práve naše chrobáčiky sprevádzajú celým školským rokom. Spolu s chrobáčikmi sa dieťa hrá, pozoruje, báda a experimentuje.

V MŠ sa snažíme vytvárať aj spoločné aktivity pre deti zo všetkých tried, čím vytvárame priestor pre pozitívnu priateľskú atmosféru v MŠ, rozvoj kamarátskych vzťahov medzi deťmi z každej triedy, súdržnosť a vzájomnú pomoc ♥.

Keďže dominantnou činnosťou a teda aj základnou psychickou potrebou dieťaťa je práve hra, všetky aktivity a činnosti, ktoré uskutočňujeme s deťmi v MŠ, prebiehajú formou hry, v ktorej dominuje zážitkové učenie.

V MŠ podporujeme osobnostný rozvoj každého dieťaťa v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíjame schopnosti a zručnosti a tým utvárame predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravujeme na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami dieťaťa.

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou, Tajovského ulica 2764/17, 05801 Poprad, elokované pracovisko Materská škola Ulica mládeže 2349/5,058 01 Poprad
      • +421 x 0527730806, 0910890338
      • ulica Mládeže 2349/5, 05801 Poprad 05801 Poprad Slovakia